w a r s z t a t y   f o t o g r a f i c z n e

Z wielką przyjemnością zapraszam na warsztaty fotografii przyrodniczej! Wybierzcie dla siebie najlepszą opcję i dołączcie do mnie! 


Warsztaty fotograficzne

To propozycja dla wszystkich, których przyroda zachwyca i uwodzi. Obcowanie z nią naprawdę fascynuje i chyba nie sposób tej fascynacji nie ulec. Proponuję  warsztaty, w czasie których zagłębicie się w niezwykły świat przyrody. Z przyjemnością będę dzielił się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem fotograficznym. W czasie warsztatów będziecie mieli okazję obserwować i fotografować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, a to zawsze niepowtarzalna przygoda! W czasie spotkania będzie mnóstwo opowieści o zwyczajach zwierząt, sposobach podchodzenia do nich oraz technicznych aspektach fotografii przyrodniczej.

 


Możliwości

Warsztaty fotograficzne  mają kilka form, wybierzcie najlepszą dla siebie. Jeśli w danym momencie nie ma dostępnych miejsc, prosimy o kontakt - jest szansa, że w naszym kalendarzu jest już plan na najbliższe miesiące! 

 

Należy zabrać ze sobą:

- aparat fotograficzny

- obiektyw o ogniskowej dopasowanej do planowanych zdjęć

- statyw 

- buty trekkingowe lub gumowe

- odzież przeciwdeszczową, nakrycie głowy

- środek odstraszający komary

- dużo cierpliwości i dobry humor

Dodatkowo warto zabrać wężyk spustowy, latarkę czołówkę, lornetkę i atlas ptaków, który zazwyczaj się przydaje.


Przywozimy po wyprawie:

- poczucie ogromnej satysfakcji i więzi z przyrodą

- nową porcję wiedzy i praktyczne doświadczenie

- piękne zdjęcia

- zrelaksowaną głowęNie będzie łatwo. Będzie zjawiskowo!


Wyjazdy kilkudniowe 

Delta Dunaju 

Wyjazd ukierunkowany na fotografię przyrodniczą. Do dyspozycji mamy około trzydziestu czatowni porozrzucanych po terenie całego rezerwatu w centrum, którego będziemy mieszkać. Każda z czatowni jest inna. Mamy do dyspozycji ukrycia na żołny i kraski, na szakale złociste i bieliki, na zimorodki, pójdźkę czy płomykówkę na ptaki wodne licznie zamieszkujące Deltę Dunaju. Wśrod nich znajduje się również czatownia nocna ze sztucznym oświetleniem. Oprócz fotografowania z czatowni będziemy korzystać z łodzi jak również fotografować z podchodu – żwirowiec obrożny (Glareola pratincola) czy kobczyk (Falco vespertinus

Dlaczego Dunaj ?

Po przepłynięciu przez 10 państw potężny Dunaj kończy swój bieg wpadając do Morza Czarnego po raz ostatni pokazuje swoją potęgę. Potęgę drugiej rzeki naszego kontynentu. Ujście Dunaju jest równie potężne jak cała rzeka. Niesiony przez nią materiał tworzy olbrzymią deltę powiększając ją każdego roku o 40 metrów. Powierzchnia delty to około 3,5 tys. km²  a o walorach przyrodniczych tego regionu najlepiej świadczy fakt, że obszary objęte ochroną ścisłą stanowią ponad 79% obszaru delty i zamykają się liczbą 2733 kilometrów kwadratowych.

Troska o ten unikalny fragment naszego kontynentu spowodowała, że ten podmokły teren stał się jednym z najdzikszych, najlepiej chronionych i choć mało znanym obszarem dzikiej przyrody na całym kontynencie. Jest to trzeci największy ekosystem na świecie. Po Wielkiej Rafie Koralowej i Wyspach Galapagos. I to tak blisko!

Cóż takiego możemy spotkać w Delcie? Obszar ten wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i rezerwat biosfery oferuje nam ponad 1200 gatunków roślin, 85 gatunków ryb słodkowodnych i 300 gatunków ptaków. (w Polsce ok 400).

Jeśli zatem porównamy niewspółmiernie większy obszar naszego kraju i różnorodność ekosystemów musimy przyznać, ze to co oferuje nam Delta Dunaju jest imponujące i warte obejrzenia. Do tego krystalicznie czysta woda i zapierające dech w piersiach widoki. Ptaki zamieszkujące Deltę to nie tylko mieszkańcy Europy ale także przybysze z Afryki , Azji a nawet Arktyki. Jest ich tak wiele,ze spotkanie z nimi to nie kwestia szczęścia lecz jedynie umiejętność zachowania ciszy i spokoju. O Delcie można mówić długo, ale najlepiej ją po prostu zobaczyć.

My nie tylko zobaczymy deltę Dunaju ale spędzimy bardzo intensywne dni fotografując z doskonale przygotowanych czatowni fotograficznych i z łodzi.

Wyjazd organizują WyprawyFoto

więcej informacji znajdziesz tutaj

Warsztaty jednodniowe


To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć przygodę, odpocząć, nauczyć się czegoś nowego i zrobić piękne zdjęcia, a wszystko w jednodniowym pakiecie. Decydując się na taką formę warsztatów, możecie wziąć udział w wydarzeniu, które odbędzie się blisko Waszego miejsca zamieszkania. To znacząco zmniejsza koszty, skraca czas dojazdu, a daje naprawdę dużo możliwości. Musicie być jednak gotowi na małe poświęcenie – naprawdę wczesną pobudkę! Bo najciekawiej w lesie jest o świcie!

 

Warsztaty weekendowe

Weekend z przyrodą to nie tylko praktyczna lekcja fotografii, ale też jedna z najlepszych form odpoczynku! Jeśli tylko możecie, skorzystajcie z niej. Piękne otoczenie i doskonałe towarzystwo to propozycja na wyjątkowy weekend. 

W ramach warsztatów weekendowych proponujemy wyjazd w atrakcyjne miejsce, wybrane pod kątem realizowanych zdjęć. To doskonała okazja, by obserwować dzikie ssaki oraz różne gatunki ptaków. Większość proponowanych przez nas lokalizacji oferuje możliwość skorzystania z dobrze wyposażonych czatowni.

 

Warsztaty dla firm

Warsztaty fotografii przyrodniczej mogą być uatrakcyjnieniem każdego firmowego wyjazdu. Większość osób posiada już aparaty fotograficzne, a wyprawa w towarzystwie opowiadającego o przyrodzie biologa i fotografa dla wszystkich będzie niezapomnianą przygodą. 

Istnieje możliwość podzielenia większej grupy na kilka małych zespołów i zrealizowanie z każdą z grup zajęć w terenie. Warsztaty mogą być również uzupełnieniem szerszego programu budowania zespołu lub formą wyróżnienia dla najlepszych pracowników. Każdorazowo to ekscytujące wydarzenie. Zapewniamy dużą elastyczność, dzięki czemu będziemy mogli zrealizować najlepszy dla Państwa wariant warsztatów.Planowane warsztaty: 

dopasowane do harmonogramu firmy

Poproś o ofertę: kontakt@bozycki.pl

 

Warsztaty indywidualne

Jeśli cenisz spokój i potrzebujesz 100% uwagi pewnie skorzystasz z tej opcji. Warsztaty indywidualne pozwalają na pełną realizację Twoich planów. Razem ustalimy temat spotkania, miejsce oraz najbardziej dla Ciebie dogodny termin. Poziom warsztatów będzie dostosowany do Twoich umiejętności. To najskuteczniejsza forma nauki, a jej tempo jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami. 

Na fotografii razem ze mną Jej Cesarska Wysokość, Księżna Takamado podczas warsztatów. Planowane warsztaty:

każdorazowo ustalane indywidualnie

Poproś o ofertę: kontakt@bozycki.pl

 

Using Format